Κυριακή 17 Νοεμβρίου 2013

ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ: "Πήρε αυτό που της άξιζε.."

Μια βαριά ήττα με 6-0 υπέστη το Σάββατο η Μεδεών Κατούνας από τον πρωτοπόρο Αμφίλοχο στο γήπεδο της Αμφιλοχίας.
Οι φιλοξενούμενοι ήταν κάκιστοι καθ'όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, δεν μπήκαν ποτέ στο παιχνίδι και τα ατομικά λάθη των παικτών της κόστισαν στην ομάδα του Ξηρομέρου.
Οι απουσίες και συνάμα η ανετοιμότητα ορισμένων παικτών που ξεκίνησαν στο παιχνίδι και αντιμετώπιζαν προβλήματα
τραυματισμού ήταν και αυτοί λόγοι της κακής εμφάνισης χωρίς ωστόσο αυτό να δικαιολογεί τον διασυρμό. Το 1-0 έγινε μόλις στο 8' με τον Νάκα να εκμεταλλεύεται την αδράνεια των αμυντικών της Κατούνας και με κοντινό σουτ δεν δυσκολεύτηκε να νικήσει τον τερματοφύλακα Μπουμπούλη
Πέντε λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον πολύπειρο Λιανό με πανομοιότυπο τρόπο. Αμέσως μετά και στο 21' οι φιλοξενούμενοι δημιούργησαν και έχασαν την μοναδική τους ευκαιρία στην αναμέτρηση με τον Τζαβίδη ο οποίος δεν μπόρεσε από θέση τετ α τετ να νικήσει τον τερματοφύλακα του Αμφιλόχου Κατσούδα.
Το ημίχρονο έκλεισε με τον Αμφίλοχο να έχει διαφορά δύο τερμάτων από τους φιλοξενούμενους όπως επίσης και την κυριαρχία του παιχνιδιού.
Στη επανάληψη το παιχνίδι ήταν μονόπλευρο με τους γηπεδούχους να βάζουν τέσσερα γκολ και να δημιουργούν ένα σωρό χαμένων ευκαιριών. Μέσα σε ένα δεκαπεντάλεπτο(50'-65') ο Αμφίλοχος καθάρισε και ουσιαστικά την αναμέτρηση. Μεγάλος πρωταγωνιστής ο Τσιούνης που σημείωσε τρία γκολ, ενώ το τελικό 6-0 έγραψε ο Μάνθος.
ΑΜΦΙΛΟΧΟΣ: 1.ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ 2.ΖΑΒΙΤΣΑΝΟΣ 3.ΛΙΑΝΟΣ(ΒΑΒΒΑΣ) 4.ΔΡΑΚΟΣ 5.ΠΑΠΑΝΙΚΟΣ 6.ΣΤΑΜΟΣ 7.ΚΑΡΔΟΥΤΣΟΣ 8.ΚΑΒΑΛΛΑΡΗΣ 9.ΤΣΙΟΥΝΗΣ(ΜΙΜΗΓΙΑΝΝΗΣ)10.ΝΑΚΑΣ 11.ΜΑΝΘΟΣ
ΜΕΔΕΩΝ:1.ΜΠΟΥΜΠΟΥΛΗΣ 2.ΜΟΥΧΑΣ 3.ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ Ι.(ΘΕΟΔΩΡΟΥ) 4.ΖΩΓΑΚΗΣ(ΣΑΜΑΝΤΑΣ) 5.ΜΑΥΡΟΜΜΑΤΗΣ Δ. 6.ΜΑΛΑΚΑΣΑΣ 7.ΜΠΡΑΚΑΗ 8.ΝΕΟΦΩΤΙΣΤΟΣ 9.ΜΠΑΚΑΔΗΜΑΣ 10.ΤΖΑΒΙΔΗΣ(ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΣ) 11.ΓΟΥΡΟΥΝΑΣ

Γράφει: ο Λεωνίδας Σεραφής