Κυριακή 17 Φεβρουαρίου 2013

ΕΧΑΣΕ ΣΤΗΝ ΕΔΡΑ ΤΗΣ Η ΚΑΤΟΥΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΛΑΙΡΟ ΜΕ 0-2

Σπουδαία νίκη εκτός έδρας πέτυχε σήμερα το απόγευμα η ανδρών του Α.Ο. Παλαίρου μέσα στη δυνατή έδρα της Κατούνας, για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος Β' ερασιτεχνικής κατηγορίας Αιτωλοακαρνανίας για τον 3ο όμιλο, με σκορ 2-0.

ΜΕΔΕΩΝ ΚΑΤΟΥΝΑΣ

Α.Ο. ΠΑΛΑΙΡΟΥ

Στο πρώτο ημίχρονο της συνάντησης είδαμε ένα μέτριο παιχνίδι χωρίς τέρματα με ελαφριά υπεροχή από την Πάλαιρο.
Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάλαιρος έδειξε ότι ήθελε πιο πολύ το παιχνίδι και ανέβασε το ρυθμό του παιχνιδιού της. Έτσι κατάφερε 68ο λεπτό της συνάντησης να πετύχει το 1-0 με τον Μετσόλη  Χρήστο, έπειτα από σέντρα από δεξιά που ο τερματοφύλακας της Κατούνας δεν μπόρεσε να συγκρατήσει και κοντινό πλασέ σε άδειο τέρμα.
Η Κατούνα αντέδρασε στο επόμενο 15λεπτο του αγώνα, αλλά σκόνταψε πάνω στην άμυνα της Παλαίρου και στον τερματοφύλακά της Κουτσογιώργο Δημήτρη. Και ενώ η Κατούνα προσπαθούσε έντονα για την ισοφάριση, στο 90ο λεπτό έπειτα από ωραίο συνδυασμό από αριστερά η Πάλαιρος, με τον Κολοβό Αλέξανδρο να δίνει καταπληκτική ασίστ στον Ζέλο Χρήστο έδωσε τη χαριστική βολή  με κοντινό πλασέ, γράφοντας το τελικό 2-0.
Πολύ καλή η διατησία των κυρίων: Σπυράτου Β., Παναγιωτόπουλου Δ. και Λαθύρη Ι.
Γιατρός αγώνα: Λασπίτη Βησσαρία.